Na jakie powierzchnie można aplikować piankę PUR?
Izolacje natryskowe to nowoczesne, skuteczne i bezpieczne dla zdrowia rozwiązanie o wielu zastosowaniach. Dzięki piance PUR, czyli piance poliuretanowej, możemy nie tylko zadbać o komfort termiczny oraz zredukować ryzyko strat drogiej energii elektrycznej, ale także cieszyć się odpowiednim mikroklimatem w przestrzeni mieszkalnej i nie tylko. Wyjaśniamy, na jakie powierzchnie może być aplikowana pianka PUR oraz gdzie może znaleźć zastosowanie.
Gdzie można stosować piankę PUR?
Pianka PUR to obecnie jeden z bardziej popularnych sposobów na efektywną i trwałą izolację termiczną budynków. W porównaniu do innych materiałów dociepleniowych pianka PUR cechuje się bardzo korzystnymi parametrami, gwarantując długotrwałe i bezpieczne korzystanie z ocieplonego nią budynku. Pianka poliuretanowa aplikowana w sposób natryskowy pozwala w niezwykle szybki i bezproblemowy sposób stworzyć jednorodną warstwę izolacyjną, która zabezpiecza przed powstawaniem mostów termicznych. Co więcej, materiał ten jest odporny na wilgoć i może zostać zastosowany także w bardzo trudno dostępnych miejscach. Dostępność różnych rodzajów pianki PUR pozwala na skorzystanie z tego materiału termoizolacyjnego w celu ocieplenia dachu, poddasza, ścian, a nawet podziemnych elementów budynku np. fundamentów.
Pianka PUR – jeden z najbardziej przyczepnych materiałów termoizolacyjnych
Pianka PUR ma wiele zalet. Zaliczamy do nich nie tylko szczelne wypełnianie wszelkich szczelin, obojętność biologiczną, trwałość, odporność na działanie wilgoci i brak negatywnego wpływu na zdrowie, ale także wyjątkową przyczepność do różnego rodzaju podłoża. Aplikowana na suche, spójne i właściwie przygotowane powierzchnie bez problemu przywiera do podłoża. Może być aplikowana na różne materiały budowlane np. zaprawę, drewno, blachę ocynkowaną z uwzględnieniem właściwego przygotowania każdej z wymienionych powierzchni. Niezwykle ważne jest to, aby podłoże, na którym ma zostać wykonane docieplenie, zostało oczyszczone z luźnych fragmentów, powierzchniowych zanieczyszczeń i tłustych osadów.